Riga Meetings December 2012Misja Riga Meetings zakończona sukcesem! LeLe: Leyla Comert oraz Róża Misztela, opuściło Rygę w pełnym zadowoleniu z przebiegu konferencji Future Media 2.0 starts now!, na która zostałyśmy zaproszone w związku z projektem SkateBoat, który realizujemy nieprzerwanie od dwóch lat.


Problemy poruszone w Rydze są jak najbardziej aktualne. Dla mnie osobiście najciekawsze okazały się następujące prezentacje (tytuły podaje w oryginale): Crossmedia Production: How does the future look like? prowadząca - Asta Wellejus (The Asta Experience) 

Crossmedia: Money Maker or Money Burner? prowadząca -  Triona Campbell (beActive Media)

Crossmedia Models: How new methods of storytelling can lead to new models for participation and finance  prowadząca - Tishna Molla (Power to the Pixel).Mike Pohja

Z niecierpliwością czekałam także na spotkanie z Mike Pohjola, finlandzkim pisarzem i scenarzystą, autorem scenariusza do The Truth About Marika, jednego z pierwszych crossmedilanych projektów, który został nagrodzony w 2008 roku min. nagrodą Emmy. Interesujący wydał mi się panel dyskusyjny z Andresem Joesaar z Baltic Film and Media School oraz Gunnar Wille z National Film School of Denmark. Są to osoby odpowiedzialne za wdrażanie nowego kierunku w tych szkołach związanego z crossmediami. Crossmedia czyli co? To właściwe było pytanie na które wszyscy razem szukaliśmy odpowiedzi, albo odpowiednich słów, aby opisać to co dzieje się z mediami, i sposobem opowiadania historii w cyfrowym świecie. 
Więcej informacji o konferencji na stronie First Morion


Museum of the History of Riga and Navigation 2012